Back to WASUMI Homepage

 

2014

Saskatchewan Sectionals

 MASTERPOINT RACE

Final Standings 2014

 

UNDER 200 Race at Bottom

 

   1   112.11  Dennis Nelson,  Saskatoon SK
   2   106.08  Curley Anderson,  Saskatoon SK
   3   103.23  Andy Anderson,  Saskatoon SK
   4    77.66  Derrick Furber,  Prince Albert SK
   5    76.52  John Pulles,  Saskatoon SK
   6    63.88  Claire Jones,  Regina SK
   7    58.48  Jackson Chan,  Saskatoon SK
   8    54.16  Donald Shatilla,  Saskatoon SK
   9    44.10  Doug Schmeiser,  Saskatoon SK
  10    37.07  Billy Zerebesky,  Saskatoon SK
  11    36.55  Jerry Mamer,  Saskatoon SK
  12    33.62  Lorna Nordlinder,  Minot ND
  13    32.76  Alex McGregor,  Saskatoon SK
  14    32.05  Paul Clemens,  Saskatoon SK
  15    31.86  Peter McLaren,  Prince Albert SK
  16    31.76  Daniel Poirier,  Prince Albert SK
  17    30.14  Charlie Lamb,  Red Deer AB
  18    29.58  Marcia McLeod,  Saskatoon SK
  19    29.58  Lee Von Hagen,  Saskatoon SK
  20    28.93  Buz Trevor,  Denare Beach SK
  21    26.76  Gary Johannsson,  Regina SK
  22    25.33  Rick Boldt,  Corman Park SK
  23    23.40  Mark Hanlon,  Bismarck ND
  24    23.40  Kerry Hanlon,  Duluth MN
  25    23.21  Mark Churchman,  Saskatoon SK
  26    22.55  Verla Zerebesky,  Saskatoon SK
  27    22.49  Linda Connell,  Saskatoon SK
  28    21.63  Shelly Gloeden,  Saskatoon SK
  29    21.55  Pat Beharry,  Regina SK
  30    21.55  Bill Kramer,  Regina SK
  31    21.46  Kathy Bryden,  Regina Beach SK
  32    20.38  Peter Worby,  Regina SK
  33    19.51  Kevin Young,  Regina SK
  34    18.57  Tom Goodman,  Denare Beach SK
  35    18.51  John Groves,  Regina SK
  36    18.09  Claire Cook,  Saskatoon SK
  37    17.61  Carolann Murray,  Saskatoon SK
  38    17.45  Nelson Sunshine,  Regina SK
  39    16.99  Jay Anderson,  Saskatoon SK
  40    16.66  Dow Cooney,  Regina SK
  41    16.29  Cal McLeod,  Regina SK
  42    16.25  Marg Hubbard,  Saskatoon SK
  43    16.25  Kash Andreychuk,  Yorkton SK
  44    16.25  Craig Hubbard,  Saskatoon SK
  45    16.24  Gail Charles,  Regina SK
  46    16.24  Rosemary Makelki,  Regina SK
  47    16.23  Wade Short,  Saskatoon SK
  48    15.76  Michael Moulding,  Saskatoon SK
  49    15.23  Lil Hemeon,  Saskatoon SK
  50    15.17  Cathy Walsh,  Saskatoon SK
 
  51    15.00  Elizabeth Robertson,  Saskatoon SK
  52    14.98  Margaret Dyck,  N-Battleford SK
  53    14.68  Maurice Wilson,  White City SK
  54    14.09  Barry Pritchard,  Edmonton AB
  55    14.09  Karen Long,  Edmonton AB
  56    13.98  Karen Morris,  Saskatoon SK
  57    13.85  Mary McGarry,  Red Deer AB
  58    13.80  Shirley McGuire,  Saskatoon SK
  59    13.63  Wayne Stewart,  Lac Du Bonnet MB
  60    13.63  Cathy Stewart,  Lac Du Bonnet MB
  61    13.08  Rick Gaucher,  Regina SK
  62    13.00  Tom Walsh,  Saskatoon SK
  63    13.00  Samantha Nystrom,  Toronto ON
  64    12.96  Doug Shotton,  Lac Du Bonnet MB
  65    12.96  Peggy McGregor,  Saskatoon SK
  66    12.96  Gail Shotton,  Lac Du Bonnet MB
  67    12.76  McKenzie Myers,  Beaverton OR
  68    12.71  Larry Custead,  Saskatoon SK
  69    12.52  Ross Brooks,  Prince Albert SK
  70    12.49  Ron Hemeon,  Saskatoon SK
  71    12.49  Georges Colin,  Saskatoon SK
  72    12.47  Ray Davie,  Meota SK
  73    12.47  Marnie Davie,  Meota SK
  74    12.28  Grant Cheston,  Saskatoon SK
  75    12.24  Chris Sarich,  Saskatoon SK
  76    12.06  Jason Juker,  Saskatoon SK
  77    12.06  Linda Nelson,  Saskatoon SK
  78    12.00  Sandi Kerger,  Saskatoon SK
  79    12.00  Joe Kerger,  Saskatoon SK
  80    11.99  Bob Hope,  Provost AB
  81    11.89  Jay Dynes,  Saskatoon SK
  82    11.84  Lorna Taylor,  Regina SK
  83    11.76  Greg Humphreys,  Charlottesville VA
  84    11.63  Harvey Brooks,  Pleasantdale SK
  85    11.53  Donna Scherman,  Battleford SK
  86    11.49  Jason Larrivee,  Regina SK
  87    11.45  Ron Toles,  Swift Current SK
  88    11.44  Bob Nell,  Zehner SK
  89    11.44  Don Norman,  Regina SK
  90    11.40  Gerry Fernandes,  N-Battleford SK
  91    11.06  Cletus Scherman,  Battleford SK
  92    11.01  Colleen Kinahan,  Saskatoon SK
  93    10.94  Ted Mazurkewich,  Shellbrook SK
  94    10.73  Linda Brooks,  Prince Albert SK
  95    10.66  Randall Paul,  Klamath Falls OR
  96    10.64  Eric Callbeck,  Meota SK
  97    10.59  Bob Iverson,  Meota SK
  98    10.59  Pat Ford,  Regina SK
  99    10.55  Vince Lambert,  Sun City West AZ
 100    10.52  Harvey Bush,  Klamath Falls OR
 

 

 Under 200 Masterpoint Race

Final Standings 2014

 

 

 1	12.28	Grant Cheston,  Saskatoon SK
 2	11.89	Jay Dynes,  Saskatoon SK
 3	11.63	Harvey Brooks,  Pleasantdale SK
 4	11.06	Cletus Scherman,  Battleford SK
 5	10.94	Ted Mazurkewich,  Shellbrook SK
 6	 9.34	Lana Peat-Quennell,  Saskatoon SK
 7	 9.22	Ed Anderson,  Saskatoon SK
 8	 9.19	Mike Broda,  Saskatoon SK
 9	 8.65	Bev Hanson,  Saskatoon SK
10	 8.64	Olga Storoschuk,  Saskatoon SK
11	 8.50	Beatrice Duncalfe,  Saskatoon SK
12	 8.42	Michele Bonneau,  Prince Albert SK
13	 8.02	Susan Kolar,  Prince Albert SK
14	 7.45	Glen Kusch,  Saskatoon SK
15	 7.39	George Trevor,  Flin Flon MB
16	 7.28	Carol Beck,  Prince Albert SK
17	 7.13	Darien Cozart,  Vancouver BC
18	 7.12	Jim Hamilton,  N Battleford SK
19	 6.47	Lol O'Shaughnessy,  Prince Albert SK
20	 6.37	Paulette Desaulniers,  Winnipeg MB
21	 6.13	Mary Coppin,  Regina SK
22	 6.00	Dale Wilde,  Regina SK
23	 5.94	Katie Honish,  Prince Albert SK
24	 5.64	Donna Hall,  Buena Vista SK
25	 5.64	Larry Hall,  Buena Vista SK
26	 5.34	Gwen Greenshields,  Pince Albert SK
27	 5.00	Susan Katzman,  Saskatoon SK
28	 4.91	David Sharpe,  N Battleford SK
29	 4.91	Pat Eger,  Saskatoon SK
30	 4.81	Keith Olson,  Lac Du Bonnet MB
31	 4.79	Jeanette Liberty-Duns,  Saskatoon SK
32	 4.43	Mabel Parshall,  Flin Flon MB
33	 4.43	Jude Macgowan,  Winnipeg MB
34	 4.39	Edith Bousquet,  Lac Du Bonnet MB
35	 4.39	Fred Bousquet,  Lac Du Bonnet MB
36	 3.96	Shirley Strohan,  Regina SK
37	 3.66	Francis Zichy,  Saskatoon SK
38	 3.60	Marj McKinnon,  Saskatoon SK
39	 3.30	Konni Horne,  Saskatoon SK
40	 3.26	Gordon Taylor,  Davidson SK
41	 3.26	Diane Taylor,  Davidson SK
42	 3.22	Terence da Silva,  Meota SK
43	 3.22	Jette da Silva,  Meota SK
44	 3.10	Mary Greenwald,  Meota SK
45	 2.92	Elenore Wieler,
46	 2.92	Roland Patenaude,
47	 2.83	Helen Winter,  Regina SK
48	 2.79	Douglas Powley,  Regina SK
49	 2.79	Raymond Webb,  Regina SK
50	 2.74	Peter Konchak,  Saskatoon SK

 


 

Back to WASUMI Homepage

This page is maintained by the WasumiGuy

stats@accesscomm.ca
Last updated: November 10, 2014