Back to WASUMI Homepage

ACBL District 18
1998 Masterpoint  Achievements

 

New Life Masters

 

Gwen West, Lethbridge AB
Linda Young, Butte MT
Helen Weitz, Caldwell ID 
Erna Hatelid, Yorkton SK
Betty Lou Heeg, Regina SK
Vince Machacek, Crossfield AB
D.R Shotton, Thompson MB

Mrs G.J. Shotton, Thompson MB
Sharon Black, Sandpoint ID
Lois Hundtoft, Billings MT
Ernest Olness, Billings MT
George Simmons, Salt Lake City UT
Benjamin Suta, Sandy UT
Brad Shefloe, Missoula MT
Bonnie Edwards, Salt Lake City UT
Pete Edwards, Salt Lake City UT
Ethelyn Brannan, Casper WY
Robert Albrecht, Red Deer AB
G. Breunesse, St. Albert AB
Elaine Winter, Calgary AB
Shirley Klassen, Calgary AB
Keith Moores, Calgary AB
 

Anna Holley, Boise ID
Marye Hopkins, Pocatello ID
Jeanne Sahlberg, Pocatello ID
David Orser, Billings MT
Judy Chapman, Edmonton AB
Garnet Hammer, Olds AB
Gharib Mohamed, Edmonton AB
Donald Lust, Esterhazy SK
Nick Mogus, Saskatoon SK
E. Hugh Dinzey, Olds AB
Deanna Hammer, Olds AB
R. Keith Eichel, Weyburn SK
Marshall Lundlie, Regina SK
James Rasmussen, Rouleau, SK
Jean Ripley, Saskatoon SK
Greg Seidler, Moose Jaw SK
Rose Shaw, Moose Jaw SK
Daryl De France, Belgrade MT
Tom Romine, Billings MT
Mary Miller, Kearns UT

Philip Chen, Regina SK
Paul Wharram, Regina SK

Marilyn Hughes, Whitefish MT
Dottie Nansel, Billings MT
Lee Cheves, Vernal UT
Pradeep Jhawar, Layton UT
Vandana Jhawar, Layton UT
Ray Johnson, Park City UT
Ruby Hook, Worland WY
Ramona Doll, Billings MT
Susan Masar, Missoula MT
Laura Nachtsheim, East Helena MT
Steve Visocan, Helena MT
Wilma Bemis, Coeur d'Alene ID
Susan Koep, Hayden Lake ID
Zada Emerson, Missoula MT
Hazel Gagnier, Missoula MT
John Sugars, Clearfield UT
J.N.Broadbent, Calgary AB
Cindy Cossey, Innisfail AB
Glenn Cossey, Innisfail AB
Dorothy Robertson, Edmonton AB
Julie Palin, Kindersly SK

Raj Agrawal, Calgary AB

Non-Life Master Silver (1000MP's)

 

Robert Keenan, Butte MT

 

  Non-Life Master Bronze (500 MPs)

 

Anna Holley, Boise ID
Edith Ruzsicska, Edmonton AB
Kathy Dowen, Boise ID
Delores Salo, Butte MT
Archie Topalian, Salt Lake City UT
Gerry Thompson, Edmonton AB
Rita Thompson, Demonton AB
Ken Lyle, Lethbridge AB
Virginia Fish, Powell WY
George Santo, Lethbridge AB
Violet Lowery, Malta MT
Brenda Martin, Saskatoon SK
Marion Rea, Boise ID
Esther Shadduck, Coeur d'Alene ID
Margaret Wimpenny, Coeur d'Alene ID

 

Bronze Life Master  (500 MPs)

 

Marjorie Abrams, Idaho Falls ID
Dick Petso, Meridan ID
Irene Erk, Great Falls MT
Diane Volk, Great Falls MT
Patricia Slack, Edmonton AB
Mary Bouclin, Saskatoon SK
Ursula Jugnauth, Saskatoon SK
Joanne Campbell, Boise ID
Dorothy Ellis, Meridian ID
Ned Bruner, Butte MT
Mary Walsh, Casper WY
Benita Coleman, Boise ID
Winnifred Dolsen, Calgary AB
Joy Treleaven, Saskatoon SK

Rolland Reid, Moscow ID
Perry Chan, Calgary AB
Kenneth Baher, Calgary AB
Judy Chapman, Edmonton AB
Lawrence Dubrofsky, Edmonton AB
Libby O'Brien, Chester MT
Geraldine Wuollot, Boise ID
William McDonald, St. Albert AB
Nelson Smith, Edmonton AB
Erin Anderson, Regina SK
Gharib Mohamed, Edmonton AB
Edward Popp, Edmonton AB
Harriet Berenter, Boise ID
Mary Miller, Kearns UT

Brent Northup, Helena MT
Robert Christie, Edmonton AB
Helen Nyholt, St. Albert AB
Gloria Olson, Edmonton AB
Mrs. B Wright, Caldwell ID
Josephine Johns, Billings MT
Philip Chen, Calgary AB
Dave Horton, Calgary AB
Cydney Hayes, Saskatoon SK

Audrey Degner, Calgary AB
Walter Leurer, Regina SK
Al Babineau, Boise ID
Tie Parker, Kalispell MT

Robley Mangney, Cheyenne WY

 

Silver Life Master (1000 MPs) 

 

Del Lingle, Shelby MT
Elsie Johnson, Calgary AB
Don McDonald, Red Deer AB
Biena Schwanbeck, Saskatoon SK
Lynne Holderness, Saskatoon SK
Jackie Wilson, St. George UT
Jean Bachinsky, Nisku AB
Lorna McDonald, St. Albert AB
Pat Smith, Edmonton AB
Kenneth Olson, Saskatoon SK
Helen Cherry, Great Falls MT

Martin McDonald, Calgary AB
Keith Moores, Calgary AB
Beverly Piper, Calgary AB
Angela Shaw, Saskatoon SK
Irma Nilsson, Lethbridge AB
Tom Netelbeek, Salt Lake City UT
Otillia Beaubier, Saskatoon SK
Linda Olbort, Saskatoon SK
Ruth Olson, Saskatoon SK
Mildred Smith, Edmonton SK

Gudrun Linden, Great Falls MT

Julie Epperly, Idaho Falls ID
Don Brown, Helena MT
Emily Craig, Saskatoon SK
Duane Christensen, Pocatello ID

Lenora Hamel, Ledger MT
Gail Meyer, Great Falls MT
John Rapp, Salt Lake City UT
Stephen Nafus, Salmon ID
Ester Priest, Billings MT
William Visser, Helena MT

 

Gold Life Master (2500 MPs)

 

Dann Kramer, Calgary AB
Gladys Campbell, Saskatoon SK
Mike Chomyn, Calgary AB
Katherine Reese, Salt Lake City UT
Edgar Barry Stewart, Regina SK
Lucille Barton, Edmonton AB

 

Top of Page

Back to WASUMI Homepage

This page is maintained by the WasumiGuy

stats@accesscomm.ca
Last updated: December 14, 2006.